Spelare

Stab

Johanna Kourilehto

Ålder19
SäsongSäsong 2016
LagStyrelsen

Styrelseledamot

Madad Burhani

Ålder25
SäsongSäsong 2016, Säsong 2017
LagStyrelsen

Styrelseledamot

Tränare Herrmotion

Svante Wälimaa

Ålder76
SäsongSäsong 2013
LagStyrelsen

Styrelse ledamot; Lotteri Ansvarige

Henric Barsk

Ålder34
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014
LagStyrelsen

Styrelsens: Ersättare

Andreas Wasslen

Ålder32
SäsongSäsong 2013, Säsong 2015, Säsong 2016
LagUngdom 7-manna

Ledare pojk -07/08

Tel Nr: 0927-107 83
Mob Nr:070-217 35 61

Leif Hedlund

Ålder65
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017
LagAdmin

Övertorneå SK:s kanslist.

Ansvarig: Övertorneå SK:s Fotbollsskola

Tel Nr: 070-308 04 60

Christer Töyrä

Ålder64
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017
LagAdmin, Styrelsen

Funktion: Ordförande ÖSK
Seniorfotbolls ansvarig

General Matarengi Marknad

Mobil Nr: 070-557 70 03

Stefan Wuotila

Ålder49
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017
LagA-laget, Admin, Styrelsen

Funktion: Styrelsens Kassör

LagLedare Herrsenior

Telefon Nr: 0927-120 41
Mobil Nr: 073-182 53 11

 

Peter Emanuelsson

Ålder54
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017
LagA-laget, Admin, Styrelsen

Styrelseledamot, Sponsorsansvarig

Tränare Herrseniorer

Mob Nr : 076-788 93 76

 

Sture Antti

Ålder71
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015
LagStyrelsen

Styrelseledamot, Seniorfotbollsansv.

Amalie Wuotila

Ålder22
SäsongSäsong 2013
LagU-laget

Ledare Flickor 12
(F-01 o y)

Tel Nr: 0927-120 41

Henrik Luttu

Ålder48
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017
LagAdmin, Pojk 11-manna, Styrelsen, U-laget

Styrelseledamot

Ungdomsansvarig
v.ordf

Utbildningsansvarig

Tel Nr: 0927-520 11
Mob Nr: 070-348 50 03

Peter Älgamo

Ålder45
SäsongSäsong 2013, Säsong 2015
LagU-laget

Ledare Pojkar P-97/00)

Tel nr: 0927-502 62

Peter Savilahti

Ålder45
SäsongSäsong 2013, Säsong 2015
LagStyrelsen

Suppleant till styrelsen

Ungdomsledare Pojk -00/01

Tel Nr: 070-691 40 30

Hans Kero

Ålder50
SäsongSäsong 2013, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017
LagPojk 11-manna, Styrelsen

Styrelsens sekreterare

Ledare Pojkar -01/02

tel 0927-770 40
mob 070-690 31 76

Torbjörn Aasa

Ålder51
SäsongSäsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016
LagUngdom 7-manna

Ledare pojkar -04/05

Mobil 070-325 41 01

Peter Larsson

Ålder51

Bla bla bla bla bla bla

Omgångar

  • Inga fler matcher schemalagda.

Ställning

PosOmgVOFGMIMMSP
1 Övertorneå SK114471651241260-19157
2 Luleå SK724310191939796139
3 Pålänge GIF9041133619416430136
4 Lira BK9038114118617412125
5 Skogså IF7235152212710126120
6 IFK Luleå U54354151377562109
7 Notvikens IK 2723373213712710106