Tabellen

PosOmgVOFGMIMMSP
1 Bergnäset AIK22143566224445
2 GM FF22127374433143
3 Kiruna FF22116541261539
4 IFK Umeå22114748311737
5 Assi IF22114745311437
6 Hedens IF229493642-631
7 Notvikens IK227785245728
8 Infjärdens SK2284104950-128
9 Alviks IK227693539-427
10 Robertsfors IK2266104246-424
11 Storfors AIK2253142570-4518
12 Övertorneå SK2232172088-6811

Resultat

DatumHemma BortaMatch startResultat
4 oktober, 2014Hedens IF Alviks IK14:002 - 1
4 oktober, 2014IFK Umeå Kiruna FF14:002 - 2
4 oktober, 2014Robertsfors IK Bergnäset AIK14:001 - 3
4 oktober, 2014Storfors AIK Notvikens IK14:001 - 5
4 oktober, 2014Övertorneå SK Assi IF14:001 - 5
4 oktober, 2014Infjärdens SK GM FF14:000 - 1
27 september, 2014Kiruna FF Storfors AIK16:304 - 1
27 september, 2014Assi IF Robertsfors IK16:003 - 1
27 september, 2014GM FF Hedens IF14:007 - 0
27 september, 2014Notvikens IK Övertorneå SK13:006 - 0
27 september, 2014Alviks IK IFK Umeå13:002 - 0
27 september, 2014Bergnäset AIK Infjärdens SK13:004 - 0
20 september, 2014Övertorneå SK Storfors AIK15:151 - 5
20 september, 2014Robertsfors IK IFK Umeå14:001 - 1
20 september, 2014Kiruna FF Assi IF14:003 - 0
20 september, 2014Notvikens IK GM FF13:001 - 5
20 september, 2014Infjärdens SK Hedens IF13:001 - 2
20 september, 2014Bergnäset AIK Alviks IK13:002 - 0
13 september, 2014Alviks IK Assi IF15:001 - 3
13 september, 2014Kiruna FF Notvikens IK14:012 - 2
13 september, 2014IFK Umeå Infjärdens SK14:012 - 0
13 september, 2014GM FF Övertorneå SK14:009 - 0
13 september, 2014Storfors AIK Robertsfors IK13:001 - 4
13 september, 2014Hedens IF Bergnäset AIK13:000 - 1
8 september, 2014Assi IF Hedens IF19:001 - 1
6 september, 2014Robertsfors IK Övertorneå SK15:005 - 0
6 september, 2014Bergnäset AIK IFK Umeå14:001 - 2
6 september, 2014Infjärdens SK Storfors AIK13:005 - 0
5 september, 2014Notvikens IK Alviks IK19:002 - 2
4 september, 2014GM FF Kiruna FF19:003 - 1
30 augusti, 2014Alviks IK Kiruna FF16:300 - 1
30 augusti, 2014Övertorneå SK Infjärdens SK15:001 - 5
30 augusti, 2014Robertsfors IK GM FF15:001 - 2
30 augusti, 2014IFK Umeå Assi IF14:002 - 1
30 augusti, 2014Storfors AIK Bergnäset AIK13:000 - 3
29 augusti, 2014Hedens IF Notvikens IK18:002 - 2
25 augusti, 2014Assi IF Storfors AIK19:307 - 0
23 augusti, 2014Infjärdens SK Robertsfors IK14:006 - 1
23 augusti, 2014GM FF Alviks IK14:006 - 0
23 augusti, 2014Kiruna FF Hedens IF14:003 - 1
23 augusti, 2014Bergnäset AIK Övertorneå SK13:002 - 2
23 augusti, 2014Notvikens IK IFK Umeå13:001 - 1
18 augusti, 2014Notvikens IK Assi IF19:002 - 1
17 augusti, 2014Hedens IF Robertsfors IK15:000 - 1
16 augusti, 2014Alviks IK Infjärdens SK15:002 - 3
16 augusti, 2014Kiruna FF Bergnäset AIK14:002 - 0
16 augusti, 2014IFK Umeå Övertorneå SK14:009 - 0
16 augusti, 2014GM FF Storfors AIK14:002 - 2
9 augusti, 2014Övertorneå SK Kiruna FF15:000 - 3
9 augusti, 2014IFK Umeå Hedens IF14:000 - 1
9 augusti, 2014Robertsfors IK Notvikens IK14:002 - 0
9 augusti, 2014Bergnäset AIK GM FF14:005 - 0
9 augusti, 2014Infjärdens SK Assi IF13:001 - 3
8 augusti, 2014Storfors AIK Alviks IK19:001 - 1
4 augusti, 2014Notvikens IK Infjärdens SK19:004 - 5
4 augusti, 2014Assi IF Bergnäset AIK19:001 - 0
3 augusti, 2014Kiruna FF Robertsfors IK14:304 - 1
2 augusti, 2014Alviks IK Övertorneå SK15:004 - 0
2 augusti, 2014GM FF IFK Umeå15:001 - 2
1 augusti, 2014Hedens IF Storfors AIK19:004 - 1
30 juli, 2014Bergnäset AIK Notvikens IK19:005 - 1
27 juli, 2014Storfors AIK IFK Umeå16:002 - 1
26 juli, 2014Assi IF GM FF16:003 - 3
26 juli, 2014Övertorneå SK Hedens IF15:011 - 0
26 juli, 2014Robertsfors IK Alviks IK15:001 - 1
26 juli, 2014Infjärdens SK Kiruna FF15:001 - 1
1 juli, 2014Assi IF Kiruna FF19:001 - 0
27 juni, 2014Hedens IF Infjärdens SK19:005 - 3
27 juni, 2014Alviks IK Bergnäset AIK19:003 - 2
26 juni, 2014GM FF Notvikens IK19:301 - 1
25 juni, 2014Storfors AIK Övertorneå SK20:001 - 0
25 juni, 2014IFK Umeå Robertsfors IK19:001 - 1
23 juni, 2014Assi IF Alviks IK19:303 - 4
23 juni, 2014Bergnäset AIK Hedens IF19:004 - 0
19 juni, 2014Notvikens IK Kiruna FF20:305 - 2
19 juni, 2014Övertorneå SK GM FF19:303 - 6
19 juni, 2014Infjärdens SK IFK Umeå19:004 - 3
18 juni, 2014Robertsfors IK Storfors AIK19:303 - 4
16 juni, 2014Alviks IK Notvikens IK20:002 - 2
16 juni, 2014Hedens IF Assi IF19:001 - 1
14 juni, 2014Övertorneå SK Robertsfors IK15:002 - 4
14 juni, 2014IFK Umeå Bergnäset AIK14:001 - 4
14 juni, 2014Kiruna FF GM FF13:006 - 2
14 juni, 2014Storfors AIK Infjärdens SK13:000 - 2
9 juni, 2014Notvikens IK Hedens IF19:001 - 4
9 juni, 2014Bergnäset AIK Storfors AIK19:005 - 0
8 juni, 2014Kiruna FF Alviks IK14:001 - 0
7 juni, 2014Assi IF IFK Umeå15:002 - 0
7 juni, 2014GM FF Robertsfors IK15:003 - 2
7 juni, 2014Infjärdens SK Övertorneå SK13:000 - 2
2 juni, 2014Storfors AIK Assi IF19:300 - 3
1 juni, 2014Alviks IK GM FF15:001 - 1
1 juni, 2014Övertorneå SK Bergnäset AIK15:000 - 10
1 juni, 2014Hedens IF Kiruna FF15:001 - 2
1 juni, 2014Robertsfors IK Infjärdens SK14:002 - 2
1 juni, 2014IFK Umeå Notvikens IK14:003 - 2
29 maj, 2014Kiruna FF IFK Umeå14:300 - 2
29 maj, 2014GM FF Infjärdens SK14:007 - 3
29 maj, 2014Bergnäset AIK Robertsfors IK14:005 - 2
28 maj, 2014Assi IF Övertorneå SK19:000 - 2
28 maj, 2014Notvikens IK Storfors AIK19:005 - 0
28 maj, 2014Alviks IK Hedens IF18:000 - 1
24 maj, 2014Storfors AIK Kiruna FF16:001 - 0
24 maj, 2014Övertorneå SK Notvikens IK15:000 - 4
24 maj, 2014Robertsfors IK Assi IF15:000 - 1
24 maj, 2014IFK Umeå Alviks IK14:001 - 0
24 maj, 2014Hedens IF GM FF12:303 - 3
24 maj, 2014Infjärdens SK Bergnäset AIK12:004 - 2
17 maj, 2014Assi IF Infjärdens SK16:001 - 1
17 maj, 2014Kiruna FF Övertorneå SK15:302 - 1
17 maj, 2014Notvikens IK Robertsfors IK15:001 - 1
17 maj, 2014Hedens IF IFK Umeå15:000 - 3
17 maj, 2014GM FF Bergnäset AIK14:002 - 2
16 maj, 2014Alviks IK Storfors AIK19:003 - 1
12 maj, 2014Bergnäset AIK Assi IF19:003 - 1
10 maj, 2014Övertorneå SK Alviks IK15:002 - 2
10 maj, 2014Robertsfors IK Kiruna FF14:001 - 1
10 maj, 2014IFK Umeå GM FF14:003 - 4
10 maj, 2014Infjärdens SK Notvikens IK12:001 - 4
9 maj, 2014Storfors AIK Hedens IF19:001 - 3
5 maj, 2014Notvikens IK Bergnäset AIK19:000 - 3
4 maj, 2014Kiruna FF Infjärdens SK15:301 - 1
3 maj, 2014Hedens IF Övertorneå SK15:004 - 1
3 maj, 2014Alviks IK Robertsfors IK15:004 - 3
3 maj, 2014IFK Umeå Storfors AIK14:007 - 1
3 maj, 2014GM FF Assi IF14:004 - 2
28 april, 2014Assi IF Notvikens IK19:002 - 1
27 april, 2014Storfors AIK GM FF16:002 - 2
26 april, 2014Övertorneå SK IFK Umeå15:001 - 2
26 april, 2014Robertsfors IK Hedens IF15:004 - 1
26 april, 2014Bergnäset AIK Kiruna FF14:000 - 0
26 april, 2014Infjärdens SK Alviks IK12:001 - 2

Spelare

  NamnÅlderMatcherMålAssistGula KortRöda Kort
1Pauli Tuisku2550001
1Ville Taramaa2450010
2Tha Dah Ler1980000
3Elio Garcia3140000
3Viktor Johansson3270000
4Wal Der Htoo2090000
5Santeri Vittasaari271233101
6Jussi Hakasalo37192640
7Mikko Barsk31101040
8Isak Luttu19170000
9Jari Jefremoff33182040
10Abdi Faizal1850000
11Mehdi Rezai20163140
12Ville Määttä26150130
12Eh So Doh Gay1890010
13Thor Vegard Pettersen2640100
14Elias Josefi1910000
14Ville Syväjärvi33160040
15Hector Garcia3151120
15Mustapha Hamid1830000
17Mattias Bäcklin3331010
17Tommy Torvikoski35101230
18Juha-Pekka Juvonen31201010
19Joachim Juntti20200100
19Abdulvahed Rezai1940000
20Ville Pekkanen32151170
21Rudolf Kulju23100000
22Linus Olsson2693210
22Emil Bergström1710000
24Rasmus Blomster1910000
25Mikael Mustajärvi3200000
26Harri Hiukka3230000
26Antti Vestola3480000
27Nematullah Jahany2210000
28Ali Gholami1910000
29Tommy Töyrä3020000
30Mats Stridsman3011000
34Sharif Rezai2220000
35Ali Nazari2310000

Stab

Stefan Wuotila

Ålder47
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016
LagA-laget, Admin, Styrelsen

Funktion: Styrelsens Kassör

Ledare Pojkar -05/06

Telefon Nr: 0927-120 41
Mobil Nr: 073-182 53 11

 

Peter Emanuelsson

Ålder53
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016
LagA-laget, Admin, Styrelsen

Styrelseledamot, Sponsorsansvarig

Tränare Herrseniorer

Mob Nr : 076-788 93 76

 

Nya spelare i A-truppen 2014

Emil Rautila Mittfält Från Pol/Svanstein FF
Mikael Mustajärvi Mittfält Från Haparanda FF
Rudolf Kulju Mittfält Från Haparanda FF
Thor Vegard Petterssen Mittfält Från IL Polarstjernen
Pauli Tuisku Målvakt Från Rovaniemi PS
Anatoli Bulgakov Mittfält Från Tornio Pallo -47
Joakim Juntti Mittfält Från Pol/Svanstein FF
Tommy Torvikoski Mittfält Från PS Kemi Kings

Förlorade spelare inför säsongen 2014

Niklas Engman Mittfält Till Överkalix IF

Förändringar mitt under säsongen 2014

Linus Olsson Anfall Från Infjärdens SK fr.o.m 2/5
Ville Syväjärvi Försvarare Från Rovaniemi PS fr.o.m 2/5
Emil Rautila Mittfält Till Pol/Svanstein FF fr.o.m 16/5
Elio Garcia Försvar Till Ohtana/Aapua FF fr.o.m 18/6
Hector Garcia Anfall Till Ohtana/Aapua FF fr.o.m 18/6
Viktor Johansson Försvar Från Luleå FF fr.o.m 19/6
Anatoly Bulgakov Mittfält Till FC -88, Kemi fr.o.m 8/7
Pauli Tuisku Målvakt Till FC Santa Claus fr.o.m 11/7
Harri Hiukka Målvakt Till Helsingfors IFK fr.o.m 21/7
Ville Taramaa Målvakt Från Tornio Pallo -47 fr.o.m 25/7
Tommy Torvikoski Mittfält Till FC-88, Kemi fr.o.m 14/8
Mattias Bäcklin Mittfält Till Överkalix IF fr.o.m 12/9