Spelare

Stab

Johanna Kourilehto

Ålder20
SäsongSäsong 2016
LagStyrelsen

Styrelseledamot

Madad Burhani

Ålder25
SäsongSäsong 2016, Säsong 2017
LagStyrelsen

Styrelseledamot

Tränare Herrmotion

Svante Wälimaa

Ålder77
SäsongSäsong 2013
LagStyrelsen

Styrelse ledamot; Lotteri Ansvarige

Henric Barsk

Ålder35
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014
LagStyrelsen

Styrelsens: Ersättare

Andreas Wasslen

Ålder33
SäsongSäsong 2013, Säsong 2015, Säsong 2016
LagUngdom 7-manna

Ledare pojk -07/08

Tel Nr: 0927-107 83
Mob Nr:070-217 35 61

Leif Hedlund

Ålder65
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017
LagAdmin

Övertorneå SK:s kanslist.

Ansvarig: Övertorneå SK:s Fotbollsskola

Tel Nr: 070-308 04 60

Christer Töyrä

Ålder65
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017, Säsong 2018, Säsong 2019
LagAdmin, Styrelsen

Funktion: Ordförande ÖSK
Seniorfotbolls ansvarig

General Matarengi Marknad

Mobil Nr: 070-557 70 03

Stefan Wuotila

Ålder50
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017, Säsong 2018, Säsong 2019
LagA-laget, Admin, Styrelsen

Funktion: Styrelsens Kassör

Mobil Nr: 073-182 53 11

 

Peter Emanuelsson

Ålder55
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017, Säsong 2018, Säsong 2019
LagA-laget, Admin, Styrelsen

Styrelseledamot, Sponsorsansvarig

Sportchef

Mob Nr : 076-788 93 76

 

Sture Antti

Ålder72
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2019
LagStyrelsen

Styrelseledamot

Mtrl ansv.

Amalie Wuotila

Ålder23
SäsongSäsong 2013
LagU-laget

Ledare Flickor 12
(F-01 o y)

Tel Nr: 0927-120 41

Henrik Luttu

Ålder49
SäsongSäsong 2013, Säsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017, Säsong 2018, Säsong 2019
LagAdmin, Pojk 11-manna, Styrelsen, U-laget

Styrelseledamot

Ungdomsansvarig
v.ordf

Utbildningsansvarig

Mob Nr: 070-348 50 03

Peter Älgamo

Ålder46
SäsongSäsong 2013, Säsong 2015, Säsong 2019
LagA-laget

Lagledare Herrseniorer

Tel nr: 0927-502 62

Peter Savilahti

Ålder46
SäsongSäsong 2013, Säsong 2015
LagStyrelsen

Suppleant till styrelsen

Ungdomsledare Pojk -00/01

Tel Nr: 070-691 40 30

Hans Kero

Ålder51
SäsongSäsong 2013, Säsong 2015, Säsong 2016, Säsong 2017, Säsong 2018, Säsong 2019
LagA-laget, Styrelsen

Styrelsens sekreterare

Tränare Herrseniorer

tel 0927-770 40
mob 070-690 31 76

Torbjörn Aasa

Ålder52
SäsongSäsong 2014, Säsong 2015, Säsong 2016
LagUngdom 7-manna

Ledare pojkar -04/05

Mobil 070-325 41 01

Peter Larsson

Ålder51

Bla bla bla bla bla bla

Ställning

PosOmgVOFGMIMMSP
1 Övertorneå SK124511756256282-26170
2 Skogså IF8241172414111229140
3 Pålänge GIF100421444206216-10140
4 Luleå SK724310191939796139
5 Lira BK10042114720519510137
6 Notvikens IK 2823973616614224124
7 IFK Luleå U64386201689672120